Oficiální tenisové forum

Právě je 20 úno 2018, 22:28

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Třetí comeback pro Martinu Hingis!
PříspěvekNapsal: 01 srp 2013, 07:22 
Administrátor

Martina Hingis je zpátky! Již potřetí se vrací na tour
Martina Hingis už podruhé obnovila kariéru a její třetí část odstartovala vítězně. Po šestileté pauze se v Carlsbadu představila ve čtyřhře po boku Daniely Hantuchové a společně smetly německo-chorvatské duo Julia Görges a Darija Jurak.

Martina Hingis na přelomu tisíciletí patřila mezi hvězdy světového tenisu žen. Celkem 206 týdnů strávila v čele světového žebříčku, získala pět grandslamových titulů ve dvouhře a devět ve čtyřhře, ale už v roce 2003 ve svých pouhých 22 letech ukončila kvůli častým zraněním kariéru.

Tu po pauze obnovila a vyšplhala se až na 6. místo světového žebříčku, po necelých dvou sezonách ale kariéru znovu zabalila. Ve Wimbledonu totiž byla pozitivně testována na kokain a na podzim 2007 dostala dvouletý trest.

Po šesti letech, během kterých se udržovala v kondici na exhibicích a v týmové soutěži World Team Tennis ve Spojených státech, ale znovu zatoužila po návratu a ten dnes v Carlsbadu také uskutečnila.

Dvaatřicetiletá Švýcarka se v Kalifornii představila ve čtyřhře po boku Daniely Hantuchové, se kterou odehrála pár turnajů před svým druhým odchodem do 'důchodu', a společně do turnaje vstoupily drtivou výhrou. Za pouhých 51 minut smetly 6-1 6-1 čerstvé finalistky ze Stanfordu Němku Julii Görges s Chorvatkou Darijou Jurak, se kterými ani jednou nepřišly o podání, a postoupily do čtvrtfinále.

Na návrat ve dvouhře to nevidí
"Celých šest let jsem návrat někde v hlavě měla," přiznala Hingisová, jež v posledních měsících trénuje Anastasii Pavljučenkovovou. "A teď, jak jsem k tomu všemu byla blízko, blízko zápasům, blízko hře, chtěla jsem to zkusit znovu a vidět, jestli mě mohou čekat ještě skvělé časy."

Spekulace, které před pár dny vyvolala slova Lindsay Davyenport, o návratu i ve dvouhře, ale Hingisové dementovala.

"To je úplně jiný svět. I ve World Team Tennis je to brutální, a to se hraje jen na jeden set. Lidé si řeknou, že hraní turnajů je snadná věc. Ale co se děje v zákulisí, nevidí. Jen třeba 6 hodin tréninku v kuse... Když mi bylo 17 let, všechno vypadalo jednoduše, ale teď se můj věk téměř zdvojnásobil."

Obrázek

Obrázek

info@tenisforum.cz

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina